Home Kulatý stůl
Na eAntik
Na Poradnu mTřeštíka
O nás
Počet návštěv 0
Počet přečtení 98524
Počet článků 39
Počet komentářů 14
Hledání v Kulatém stolu:
 
Vložit příspěvek (článek)
Témata
Archiv

Poslední komentáře:
29.9.12 Michal Bycko, Ph.D. - k článku 37
V umeni ... vobec ... divit sa nema vyznam . Mame dve moznosti: 1. plne ho akceptujem.., 2. ignoruje ...
15.8.12 David Horinek - k článku 8
Myslim, ze timto jste vydesili vsechny sberatele zacatecniky nebo lidi, kteri by chteli do skla inve ...
18.5.12 Zuzana Buzová - k článku 18
Musím pochváliť Vašu ochotu a srdečnosť. Kupovali sme u Vás secesné zrkadlo, šlo to až na Slovensko. ...
30.11.09 Jiří Bajer - k článku 14
Dobrý den,dovolil bych si přidat jedno moudro od mého hodináře/ sám jsem laik,proto když nevím,tak s ...
15.2.09 Stanislav Bílík - k článku 11
Chybí tu možnost dalšího zvětšení fotografie předmětu což považuji za dost podstatné pro posouzení d ...
3.2.09 Věra Piskáčková - k článku 1
Mám opravdu velikou radost jak se eAntik v průběhu let vyvíjí.Nová grafika stránek je přínosem a mě ...
19.1.09 Josef Platil - k článku 4
Informace o počtu návštěv byla velmi užitečná pro prodávající i kupující - byla to dobrá informace ( ...
5.1.09 Jaroslav Hajduch - k článku 7
Nápad přichází a odchází. Nápad je pohyb. Bez pohybu nelze žít.
3.12.08 Vladimír Veverka - k článku 4
ad ukazatel počtu návštěv položek - jako nejjednodušší řešení mi připadá zakomponovat tento údaj jak ...
2.12.08 Kateřina Havlíčková - k článku 4
Přimlouváms e za vrácení informace o poštu shlédnutí - byla rozhodně zajímavá, Dále se přidávám k p ...
RSS
Co je to RSS?

Odkazy:
www.arborvitae.eu
www.artantiques.cz
www.artarchiv.cz/abart
www.glassrevue.cz
www.grandcafeorient.cz
www.johansen.bloguje.cz
www.keramika-sklo.cz
www.lidovaremesla.cz
www.nck.cz
www.puncovniurad.cz
www.upm.cz
www.feja.cz
(1) 11/25/2008
Téma: Různé
Je tu kulatý stůl - račte si přisednout

 

eAntik už funguje skoro šest let a za tu dobu se registrovalo přes 5000 uživatelů. Někteří z nich sice naše stránky navštěvují jen občas a náhodně, ale jiní nás naopak sledují pravidelně a s mnohými jsme v kontaktu dokonce tak častém, že se z toho vyvinula pracovní přátelství.

Máme pocit, že si s vámi všemi máme co říct, že je spousta zajímavých témat, která probíráme při osobních setkáních, po mailech nebo po telefonech. Často probíráme tytéž otázky a tytéž zkušenosti, ale  s každým zvlášť. A věříme, že by tyto diskuse zajímaly i ty uživatele, kteří při nich zrovna fyzicky nejsou. A tak vznikly stránky, na kterých se právě nacházíte – KULATÝ STŮL.

 

KULATÝ STŮL je místem, na kterém se budeme scházet s těmi, kteří o to budou mít zájem, kteří to budou potřebovat a které to bude bavit. Chceme tu probírat témata, která nás společně zajímají, chceme tu vysvětlovat věci, které třeba nejsou dobře pochopitelné z návodů stránek eAntiku. Chceme tu od vás dostávat podněty pro zlepšení eAntiku, tady nás můžete kritizovat i chválit a tady si my můžeme postěžovat, jak nám někdo komplikuje práci nebo naopak, jak krásně to jde, když jsou lidé schopní vžívat se do problémů toho druhého, nebo když třeba jenom prostě dodržují slovo.

 

Stránkám, jako je KULATÝ STŮL, se v internetovém světě říká blogy. Blogy mají své formální možnosti a zvyklosti a mají i svoji terminologii. Abychom nemátli uživatele, kteří už jsou na terminologii blogů zvyklí, budeme ji dodržovat, i když nám připadá trochu neohrabaná. Takže jako všude jinde, budou i zde „příspěvky“ a „komentáře“.

„Příspěvek“ je článek, který buď o něčem informuje nebo uvede nějaké „diskusní téma“. Příspěvkem je například to, co teď zrovna čtete. Pod příspěvkem je jakýsi vstup do diskuse, místo označené „přidat komentář“, do kterého můžete napsat svoje „komentáře“, tedy reakce na „příspěvek“. Vaše komentáře se budou zobrazovat pod příspěvkem. Ve svých komentářích můžete reagovat nejenom na příspěvek, ale i na komentáře jiných.

 

„Komentář“ může zaslat každý, nemusí být ani registrovaným uživatelem eAntiku.  Nechceme ale, aby KULATÝ STŮL byl místem pro řádění anonymů a grafomanů, a proto pár podmínek přece jenom máme:

Chceme, aby lidé, kteří budou posílat své nazory, postřehy a kritiky, měli své jméno a ne slabomyslné přezdívky a aby měli e-mailovou adresu. U všech přispěvatelů tedy trváme na uvedení jména a příjmení a e-mailového spojení.

Chceme, aby ty z vás, kteří KULATÝ STŮL budou číst, nezdržovali ti, co chtějí jenom žvanit. Budeme tedy do stránek pouštět jenom příspěvky a komentáře, které budou opravdu k věci.

Chceme, aby KULATÝ STŮL byl setkáním slušných lidí. Nebudeme tedy na jeho stránky pouštět žádné hrubosti, zakyslé jedovatosti, vulgárnosti nebo sprostoty.

 

Každý, kdo už nějakou zkušenost s internetovými diskusemi má, jistě pochopí, proč tyhle tři věci chceme. Někde se tomu říká „moderování diskuse“, někdo tvrdí, že to je „cenzura“. Nám je jedno, jestli je to moderování nebo cenzura, ale budeme to dělat, aby KULATÝ STŮL byl opravdu naprosto příjemným místem.

 

Když se kdekoliv sejde nějaká větší společnost, je na hostiteli, aby se ze začátku staral o konverzaci. Bude tomu tak i u KULATÉHO STOLU. Ze začátku budeme příspěvky do KULATÉHO STOLU psát nejspíš jenom my. Jednotlivá témata budeme vybírat podle závažnosti nebo aktuálnosti, tak jak ji cítíme z rozhovorů, mailů a telefonů, které s vámi vedeme. Na vás ale záleží, jestli využijete možnosti přispívat nejenom komentáři, ale třeba i příspěvky. Témata, která by nás bez vás nenapadla, musíte přinést vy.

 

KULATÝ STŮL je tedy tady a my čekáme, zda si k němu přisednete. Příště budeme mluvit o nové grafice eAntiku, ale teď by nás ze všeho nejvíc zajímalo, jestli si myslíte, že KULATÝ STŮL pro vás může mít nějaký smysl. Napište nám to. A napište nám, jestli vám připadá pohodlný. Jestli se v jeho grafice dobře orientujete.

 

Napsat, co si myslíte, tedy „přidat komentář“, je jednoduché: kliknete na „přidat komentář“, vyplníte vaše jméno, příjmení a e-mailovou adresu. Pro Váš komentář už je připravena stejnojmenná rubrika.

 

Těšíme se na vaše názory.

 

 

                        Dana Čechová, Jolana Stádníková a Michael Třeštík 

 

 

 

počet přečtení 3374