Home Kulatý stůl
Na eAntik
Na Poradnu mTřeštíka
O nás
Počet návštěv 0
Počet přečtení 98232
Počet článků 39
Počet komentářů 14
Hledání v Kulatém stolu:
 
Vložit příspěvek (článek)
Témata
Archiv

Poslední komentáře:
29.9.12 Michal Bycko, Ph.D. - k článku 37
V umeni ... vobec ... divit sa nema vyznam . Mame dve moznosti: 1. plne ho akceptujem.., 2. ignoruje ...
15.8.12 David Horinek - k článku 8
Myslim, ze timto jste vydesili vsechny sberatele zacatecniky nebo lidi, kteri by chteli do skla inve ...
18.5.12 Zuzana Buzová - k článku 18
Musím pochváliť Vašu ochotu a srdečnosť. Kupovali sme u Vás secesné zrkadlo, šlo to až na Slovensko. ...
30.11.09 Jiří Bajer - k článku 14
Dobrý den,dovolil bych si přidat jedno moudro od mého hodináře/ sám jsem laik,proto když nevím,tak s ...
15.2.09 Stanislav Bílík - k článku 11
Chybí tu možnost dalšího zvětšení fotografie předmětu což považuji za dost podstatné pro posouzení d ...
3.2.09 Věra Piskáčková - k článku 1
Mám opravdu velikou radost jak se eAntik v průběhu let vyvíjí.Nová grafika stránek je přínosem a mě ...
19.1.09 Josef Platil - k článku 4
Informace o počtu návštěv byla velmi užitečná pro prodávající i kupující - byla to dobrá informace ( ...
5.1.09 Jaroslav Hajduch - k článku 7
Nápad přichází a odchází. Nápad je pohyb. Bez pohybu nelze žít.
3.12.08 Vladimír Veverka - k článku 4
ad ukazatel počtu návštěv položek - jako nejjednodušší řešení mi připadá zakomponovat tento údaj jak ...
2.12.08 Kateřina Havlíčková - k článku 4
Přimlouváms e za vrácení informace o poštu shlédnutí - byla rozhodně zajímavá, Dále se přidávám k p ...
RSS
Co je to RSS?

Odkazy:
www.arborvitae.eu
www.artantiques.cz
www.artarchiv.cz/abart
www.glassrevue.cz
www.grandcafeorient.cz
www.johansen.bloguje.cz
www.keramika-sklo.cz
www.lidovaremesla.cz
www.nck.cz
www.puncovniurad.cz
www.upm.cz
www.feja.cz
(12) 2/9/2009
Téma: Různé
Služba RSS vám pomůže hlídat obsah eAntiku

   „Mohla byste mi dát vědět, až se v nabídce objeví Lebeda?“. „Kdyby dal někdo na eAntik lodní kompas, hned mi zavolejte.“ „Vloni mi u vás utekla Víznerova váza, která chybí v mé sbírce“…. Takových požadavků jsou stovky a my na ně odpovídáme: použijte RSS. Co to je a jak na to, teď v klidu probereme.

 

   Denně pošlou prodejci na naše stránky  několik desítek položek. Tzv. informační kanál RSS vám pomůže rychle zjistit, zda mezi nimi není i ta, po které pátráte.

Když otevřete rubriku RSS, vidíte vyhledávací tabulku podobnou tabulce z hlavní stránky eAntiku. Liší se pouze tím, že místo tlačítka Hledej obsahuje tlačítko Ulož do RSS.

 

   Předmět vašeho zájmu tu můžete definovat klíčovým slovem (Lebeda, kompas, Vízner, Brusel, Míšeň, Meissen…) anebo zvolit celou kategorii (obrazy, sklo, stará technika, asiatika…) či stáří (před rokem 1800...) nebo i kombinaci kategorie a stáří.  Pak jen potvrdíte tlačítkem Ulož do RSS a učiníte několik málo kroků popsaných v návodu umístěném přímo pod tabulkou. Tak si objednáte bezplatnou službu – informaci o tom, že zadané slovo nebo kategorie se objevila v nabídce eAntiku. Podobných zadání můžete učinit celou řadu, stačí je postupně vepsat do vyhledávací tabulky a „uložit do RSS“. Chcete-li mít obecnou informaci o tom, že nabídka byla aktualizována, tedy že na eAntik přibyla nová dávka položek, pak stačí ponechat zaškrtnutý výraz VŠECHNO a zase potvrdit Ulož do RSS.

 

   Jakmile se v nabídce eAntiku objeví položka obsahující klíčové slovo anebo bude v kategorii, kterou jste zaškrtli,  alespoň jedna nová položka, dozvíte se o tom. Médiem, kterým se k vám požadovaná informace dostane, není ani náš telefonát, anifaxová nebo e-mailová zpráva; je jím sám internet, přesněji řečeno váš internetový prohlížeč.

 

   V eAntiku používáme (a podle statistiky i drtivá většina našich uživatelů) Internet Explorer, proto popíši, jak avizo o nových položkách naleznete tam. Funkci RSS podporují i Firefox či Opera. Pokud má někdo z vás zkušenost s těmito prohlížeči, vaše postřehy v diskusi přivítáme.

 

   Obsah informačních kanálů s výrazy, které jste si objednali, máte od chvíle objednávky ve vašem Internet Exploreru – v záložce s oblíbenými položkami. Přesný název je Centrum oblíbených položek, zpravidla je v prohlížeči označen ikonou žluté hvězdičky. Můžete si ho otevřít i tlačítky Alt+K . Okno, které se otevře, má tři záložky, mnoho z vás určitě používá tu s názvem Oblíbené položky. Všimněte si, že vpravo od ní jsou ještě záložky Informační kanály a Historie. V záložce Informační kanály na vás čekají žádané informace, vždy pod názvem, jaký jste si určili, například Lebeda na eAntiku, kompasy v eAntiku, novinky na eAntiku.

 

   Kdykoliv otevřete svůj internet, rychle a snadno zjistíte, zda se nějaký Lebeda na eAntiku objevil, a to pouhým pohledem do záložky Informační kanály. Indikátorem je typ písma. Je-li nápis Lebeda tučný, v nabídce eAntiku je „nový“ Lebeda. A úžasné je, že se na něj prokliknete přímo odtud – ze záložky Informačních kanálů. Zůstane-li nápis standardním písmem, Lebeda nepřibyl a vy nemusíte ztrácet čas dalším pročesáváním eAntiku. Samozřejmě pokud nejste zvědavi na další nabídku.

 

   Pokud sledujete naše blogy – diskusi u Kulatého stolu a Poradnu mTřeštíka, můžete si prostřednictvím RSS hlídat i to, že se objevil nový příspěvek. Objednávku učiníte přímo na stránce blogu  - v levém šedém pruhu už na vás čekají tři písmenka: RSS.

 

počet přečtení 2803